Vyhlásenie katedrového kola ŠVOUČ 2024

Katedra žurnalistiky a nových médií FF UKF v Nitre aj v tomto akademickom roku pripravuje katedrové kolo študentskej, vedeckej, odbornej a umeleckej činnosti.

Zapojiť sa môže každý študent našej katedry (jednoodborové, medziodborové, interné aj externé štúdium).

Súťažiť sa bude aj tento rok v kategóriách

• printové médiá, internetové médiá, audiovizuálne médiá: reportáž, črta, dokument, interview, analýza.

Študenti sa môžu prihlásiť s ľubovolnými žánrami v slovenskom i anglickom jazyku.

Termín odovzdania prác je 15. marca 2024.

Katedrové kolo ŠVOUČ sa uskutoční 26. marca 2023 od 9.00 hod.

Podmienky odovzdania súťažných prác:

1. Súťažné práce je potrebné odoslať v elektronickej podobe školiteľovi. Súčasťou práce by mal byť aj titulný list s nasledovnými informáciami: meno študenta, ročník, názov práce, žáner, univerzita, školský rok a meno školiteľa.
  2. Práca musí byť konzultovaná so školiteľom. Študent si môže za školiteľa práce vybrať ktoréhokoľvek pedagóga alebo doktoranda na katedre žurnalistiky a nových médií – samozrejme, po vzájomnej dohode.

Požiadavky na formálnu úpravu súťažných prác:

• rozsah: minimálne 7 – 10 strán
  • písmo: Times New Roman
  • veľkosť písma: 12
  • riadkovanie: 1,5

Počas konania ŠVOUČ každý účastník odprezentuje svoj príspevok. O priebehu ŠVOUČ budú študenti včas informovaní. O výsledku katedrového kola ŠVOUČ rozhodne odborná komisia zložená z pedagógov katedry žurnalistiky, ktorá udeľuje prvé tri miesta.

Mgr. Andrea Chlebcová Hečková, PhD.
(vedúca Katedry žurnalistiky a nových médií FF UKF v Nitre)

doc. PhDr. Jitka Rožňová, PhD.
(koordinátorka katedrového kola ŠVOUČ)