Za naším Jankom

allinforjan

Za nasim Jankom


V rámci spomienok by sme radi pripomenuli záverečné slová z dizertačnej práce Jána Kuciaka: „Ak budú mať slovenské médiá vydavateľov, ktorí si ctia spoločenskú zodpovednosť svojich titulov a sú ochotní investovať do prestíže a pridanej hodnoty, rozvoj investigatívnej žurnalistiky by sa zatiaľ nemusel zastaviť.“ (Kuciak, 2017, str. 105)

Pri úprimnej úcte k jeho práci investigatívneho novinára, na ktorú sme hrdí aj na našej katedre, sa nám žiada pripomenúť, že Ján Kuciak nebol iba investigatívnym novinárom, ale bol aj vedecky aktívny.

Počas svojho doktorandského štúdia v rokoch 2014 – 2017 analyzoval stav investigatívnej žurnalistiky na Slovensku v komparácii so zahraničím. Svoje zistenia publikoval napríklad v zborníku Médiá – moc – manipulácia (Paneurópska vysoká škola, 2016), ale aj v monografii Current Challenges of Slovak Mass Media in the 21th century (Peter Lang, 2019).

Sme hrdí, že predstava Jána Kuciaka, aby médiá investovali do investigatívnej žurnalistiky, sa aj tri roky po jeho vražde napĺňa vo forme spolupráce niektorých investigatívnych tímov printových a webových médií.

Ďakujeme, Janko.Doplnkové informácie